Wiadomości

Gross w Paryżu pluł na groby naszych przodków: “Polacy zabili na wsiach więcej Żydów niż Niemcy”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pan Gross powiedział na konferencji w Paryżu, że Polacy zabili na wsiach więcej Żydów niż Niemcy w obozach zagłady – mówi portalowi wPolityce.pl ks. infułat Stanisław Jeż, były rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji, wieloletni duszpasterz francuskiej Polonii.

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że profesor Jan Tomasz Gross powiedział w Paryżu na konferencji „Nowa polska szkoła historii i Holocaustu”, iż Polacy zabili na wsiach więcej Żydów niż Niemcy w obozach Zagłady. Portal wPolityce.pl potwierdza te informacje.

– Pan Gross powiedział, że Polacy zabili na wsiach więcej Żydów niż Niemcy w obozach zagłady. Te słowa padły w języku francuskim — mówi ks. Jeż.

– To nie była konferencja historyczna, ale polityczna. Gross krytykował obecne polskie władze. Zaatakował Kościół katolicki w Polsce, m.in. o. Rydzyka i Radio Maryja. Na tej konferencji obserwowaliśmy terroryzm ideologiczny — ocenia konferencję wieloletni duszpasterz Polonii francuskiej.

Portal wPolityce.pl zapytał też o odebranie na konferencji głosu dr Maciejowi Korkuciowi. Historyk z Instytutu Pamięci Narodowej chciał prostować kłamstwa, które padały na konferencji.

– Przedstawiciel IPN chciał zabrać głos. Szybko mu przerwano. Zdążył wypowiedzieć kilka słów. Powiedział, że nie można nazywać przedstawicieli IPN warchołami historycznymi — mówi ks. Jeż.

Z informacji portalu wPolityce.pl wynika, że głos otrzymywali tylko wybrani.

– Głos dawano tylko swoim ludziom, porozsadzanym na sali, którzy potwierdzali antypolskie tezy propagandowe — wskazuje rozmówca portalu wPolityce.pl.

Dodajmy, ze owi „swoi ludzie” zachowywali się, jakby byli opętani. Atmosferę panująca momentami na tej konferencji można przyrównać chyba tylko do nazistowskich wieców – ten sam poziom zacietrzewienia i nienawiści:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!