Wiadomości

Grodzki odleciał: Grozi nam nie gender, ale ideologie pseudofaszystowskie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W medycynie najważniejsza jest profilaktyka – mówił Tomasz Grodzki pytany o ideologie, które miałyby nam zagrażać. Marszałek Senatu użył tego sformułowania w wygłoszonym w listopadzie orędziu. Teraz w rozmowie z TVP Info tłumaczył, że chodziło mu o „ideologie pseudofaszystowskie” w odniesieniu do których „najważniejsza jest profilaktyka”. Nie zgodził się z opinią, że zagrożeniem jest ideologia gender.

– Jeżeli mówi pan o ideologii, to przychodzi do głowy to, co ewentualnie jest zagrożeniem – wskazywał Bronisław Wildstein prowadzący w TVP Info program „O co chodzi”.

– Słowo ideologia gender jest dla mnie abstrakcyjne, bo dla mnie dużo bardziej niebezpieczne jest odradzanie się takich pseudofaszystowskich ideologii, ideologii gloryfikujących nacjonalizm, ksenofobię – odpowiedział gość programu, marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Grodzki bredził, że tego rodzaju zagrożenie jest realne, czego dowodem mają być „zloty nagrane przez jednego czy drugiego redaktora”. Wildstein, nawiązując do reportażu TVN, zapytał „czy ktoś w Polsce propaguje narodowy socjalizm, poza jakimiś facetami sprowokowanymi, nie wiadomo czy nie kupionymi przez dziennikarzy, którzy dzięki temu dostali liczne nagrody”.

Grodzki nie zaprzeczył stwierdzeniom prowadzącego, tłumaczył jedynie, że należy „wyprzedzać zagrożenia”, ponieważ w medycynie „najważniejsza jest profilaktyka”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!