Wiadomości

Greckie media publikują zdjęcia, które mają świadczyć, że służby tureckie pomagają migrantom dostać się do Grecji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Greckie media opublikowały zdjęcia, które mają dowodzić, że tureckie służby pomagające migrantom w przekraczaniu granicy i przedostaniu się do Grecji.

Zdjęcia, które podobno zostały zrobione w dolinie rzeki Evros na granicy Grecji z Turcją, pokazują migrantów przekraczających rzekę i próbujących dostać się do Grecji. Według doniesień greckiej gazety Proto Thema, tureckie służby graniczne, które przebywały się w okolicy, nie tylko nie robiły nic, aby powstrzymać migrantów usiłujących przekraczać granicę Unii Europejskiej, ale wypatrywały greckich patroli granicznych i agentów unijnej agencji granicznej Frontex, by dać o tym znać migrantom.

W artykule podano, że około 500 migrantów próbuje każdego dnia przedostać się do Grecji, przy czym kilkudziesięciu z nich próbuje przekroczyć granicę przez rzekę Evros. Dodano, że około 80 procent migrantów przybywających z Turcji pochodzi z Pakistanu, Afganistanu i Bangladeszu.

Na początku tego tygodnia grecki wiceminister ds. migracji i azylu Giorgos Koumoutsakos ostrzegł, że prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w związku z rosnącym napięciem na między Grecją a Turcją może zagrozić otwarciem granic dla dużej liczby migrantów w nadchodzących tygodniach.

„Jeśli Erdogan zamyśla o wywieraniu presji za pomocą migracji, może nie ograniczyć się do Evros, ale ruszyć na wyspy” – powiedział Koumoutsakos.

.breibert.com, protothema.gr/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!