Europa Wiadomości

Grecja zmaga się z olbrzymimi pożarami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal telwizjarepublika.pl z licznymi pożarami lasów wzmaganymi silnym wiatrem walczy we wtorek około 120 strażaków na greckiej wyspie Eubea – pisze agencja Reutera. W ostatnich trzech dniach w całej Grecji straż pożarną wzywano w sumie do 182 pożarów.

Na Eubei, drugiej największej wyspie Grecji, strażacy korzystają ze wsparcia śmigłowców i samolotów. Ewakuowano już mieszczący się na wyspie klasztor i trwają przygotowania ewakuacji dwóch miejscowości, którym zagraża ogień.

Jak informuje Reuters, dymu jest tak dużo, że spowija niebo nawet nad oddalonymi o ponad 100 kilometrów Atenami. Na razie nie ma informacji o ofiarach tych pożarów; meteorologowie spodziewają się, że wiatr osłabnie we wtorek wieczorem.

W ostatnich dniach w Grecji utrzymują się wysokie temperatury i silne wiatry, co powoduje, że łatwo jest o zaprószenie i rozprzestrzenienie się ognia. Greckie ministerstwo ochrony obywateli apeluje do wszystkich o szczególną ostrożność. Największe szkody pożar spowodował na małej wyspie Elafonisos u wybrzeży Peloponezu. W sobotę, kiedy wybuchł tam ogień, wyspę opuściło ponad trzy tysiące turystów.

Co wy na to?

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!