Europa Wiadomości

Grecja wyraziła poparcie dla dążeń Ukrainy do UE oraz NATO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Będziemy wspierać Ukrainę w jej wstąpieniu do Unii Europejskiej i NATO. Moglibyśmy stać się idealnym sojusznikiem Ukrainy w UE. Jesteśmy zainteresowani rozwojem stosunków, ponieważ Ukraina jest częścią Europy” – oświadczy szef greckiego MSZ Nikos Dendias po rozmowach w Kijowie. Dendias rozmawiał ze swoim odpowiednikiem Dmytrem Kułebą.

Dendias oświadczył, że zdaniem strony greckiej Ukraina powinna na tym etapie w większym stopniu korzystać z postanowień umowy stowarzyszeniowej z UE – podaje agencja Ukrinform. Wyraził też poparcie dla drogi Ukrainy do wstąpienia do NATO.

Grecki minister spraw zagranicznych z zadowoleniem przyjął dołączenie Ukrainy do Europejskiego Zielonego Ładu i innych programów UE.

„To bardzo słuszne i macie w tym nasze poparcie. Mamy nadzieję, że proces dostosowania Ukrainy do wszystkich przepisów unijnych zakończy się bardzo szybko” – powiedział minister.

Dendias zapewnił też, że Grecja wspiera Ukrainę na ścieżce reform zgodnych ze standardami NATO i jako członek Sojuszu dąży do ścisłego przestrzegania środków bezpieczeństwa wobec Ukrainy na Morzu Czarnym.

Przypomnijmy, że w połowie czerwca sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg jasno dał do zrozumienia, że wstąpienie Ukrainy do Sojuszu jest „dalekie”. Podkreślił, że Ukraina jest „państwem aspirującym”.

Jak to oceniacie?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!