Wiadomości

Gowin: W zimie wyciągi narciarskie będą zamknięte

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Skoro branże turystyczna i hotelarska są zamknięte, to wydaje się oczywiste, że będzie to też dotyczyć wyciągów narciarskich – powiedział wicepremier, minister rozwoju Jarosław Gowin na antenie Polsat News.

Wicepremier odniósł się do zapowiadanego na najbliższą sobotę otwarcia galerii handlowych. Gowin przypomniał, że przedsiębiorcy w ostatnich dniach wykonali “ogromny wysiłek”, aby zwiększyć bezpieczeństwo klientów. – Dzięki temu możemy ostrożnie otworzyć jeden z zamkniętych sektorów gospodarki – wyjaśnił wicepremier.

Dodał, że wśród rygorów jest obowiązkowe noszenie maseczek w galeriach handlowych, a także regularna dezynfekcja ogólnodostępnych powierzchni. – Chciałbym bardzo podziękować przedsiębiorcom i związkom zawodowym, ponieważ od kilku tygodni konsultujemy z nimi te rozwiązania – powiedział gość Polsat News.

Minister rozwoju pytany, czy na podobnych zasadach nie można było otworzyć restauracji czy siłowni, wskazał: – Badania polskie i zagraniczne wyraźnie pokazują, że to są formy działalności gospodarczej, w których kontakty międzyludzkie są najgroźniejsze pod kątem możliwości zakażenia się.

Przypomniał, że w Szwecji wprowadzenie obostrzeń rozpoczęto właśnie od hoteli czy restauracje. – Przedstawiciele tych branż są w dramatycznie trudnym położeniu. Nikogo z nich nie zostawimy bez pomocy – zapewnił Gowin.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!