Wiadomości

Gowin: „Skład rządu będzie ogłoszony w poniedziałek”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Inną taktykę trzeba przyjmować wtedy, kiedy najważniejszy jest aspekt społeczny programu Zjednoczonej Prawicy, a inną, gdy na czoło wysuwają się sprawy gospodarcze – powiedział dziś wicepremier Jarosław Gowin, dodając, że teraz należy przyspieszyć program rozwoju gospodarczego.

Odnosząc się do zmiany na stanowisku premiera, Gowin ocenił, że ważna była zmiana priorytetów.

– To jest tak, jak na boisku piłkarskim. Inną taktykę trzeba przyjmować wtedy, kiedy najważniejszy jest aspekt społeczny programu Zjednoczonej Prawicy, a inną wtedy, kiedy na czoło wysuwają się sprawy gospodarcze – powiedział, podkreślając, że teraz należy przyspieszyć program rozwoju gospodarczego oraz jak najlepiej i jeszcze skuteczniej koordynować prace poszczególnych resortów.

Zauważył zarazem, że “sprawa kształtu rządu to, z jednej strony, kwestia decyzji pana premiera, a z drugiej strony to kwestia ustaleń koalicyjnych, a takie ustalenia wraz z Jarosławem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobro zapadły w czwartek”.

– Skład rządu będzie ogłoszony w najbliższy poniedziałek – powiedział Jarosław Gowin.

– Wiem, że pan premier ceni to, co robię w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego, ponieważ wspólnie przygotowaliśmy wiele ustaw zwiększających innowacyjność polskiej gospodarki. Myślę, że będziemy pracować razem dalej i pozostanę w rządzie – powiedział wicepremier. Dodał, że współpraca z premierem Mateuszem Morawieckim przez ostatnie 2 lata układała się „doskonale”.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!