Wiadomości

Gowin: Moja dzisiejsza dymisja jest de facto końcem Zjednoczonej Prawicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Zjednoczona Prawica zawsze była obozem stawiającym nacisk na bezpieczeństwo Polski, (…) Tymczasem lex TVN prowadzi do skłócenia nas z najważniejszym z punktu widzenia Polski sojusznikiem, jakim są Stany Zjednoczonej” – powiedział Jarosław Gowin, lider Porozumienia.

– Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii – poinformował we wtorek na konferencji prasowej rzecznik rządu.

Morawiecki wystąpił o odwołanie Jarosława Gowina z rządu

– Odchodzę wraz z moimi przyjaciółmi z Porozumienia z tego ministerstwa, z podniesionym czołem odchodzimy z rządu — zapowiedział Gowin.

– Jutro zarząd Porozumienia podejmie decyzję, co dalej z nasza obecnością w ZP. (…) Wszyscy mamy świadomość, ze moja dzisiejsza dymisja, wynikająca z wierności programowi Zjednoczonej Prawicy, (…) jest de facto zerwaniem koalicji rządowej i końcem Zjednoczonej Prawicy — zaznaczył. Stwierdził, że o swojej dymisji dowiedział się z mediów.

– Dowiedziałem się o tym z mediów, co też mówimy o antykulturze politycznej, która w ostatnim czasie zapanowała z naszym obozie — powiedział.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski oświadczył, że „dysponentem składu Rady Ministrów jest Prezes Rady Ministrów; zgodnie z polską konstytucją prezydent dokonuje zmian w rządzie na wniosek premiera”.

– Zmiany w rządzie, o które prosi premier Mateusz Morawiecki, zostaną dokonane; będzie to bez zbędnej zwłoki, jak zwykle przy takich wnioskach – powiedział PAP we wtorek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!