Wiadomości

Górny Śląsk: zdewastowano cmentarz, krzyże wyrzucono na ulicę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś w nocy doszło do karygodnego aktu wandalizmu na jednym z cmentarzy w Lubomi i pobicia mężczyzny, który próbował reagować. Sprawca został zatrzymany – informuje portal nowiny.pl.

Do aktu dewastacji doszło na cmentarzu parafialnym około godz. 4.00. Sprawca zniszczył lampki i świąteczne stroiki na kilkunastu grobach. Miał również skakać po nagrobkach. Część lampek i wyposażenia nagrobków, w tym krzyże, wyrzucił na ul. Tartakową.

Odgłosy tłuczonego szkła zbudziły jednego z sąsiadów cmentarza, który poszedł sprawdzić, co się dzieje. Sprawca go zaatakował i pobił. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarską.

Sprawca napadu został zatrzymany przez policję.

– Wiemy, że nie jest to mieszkaniec gminy Lubomia – mówi Bogdan Burek, zastępca wójta gminy Lubomia.

Zatrzymanie sprawcy potwierdza również policja.

– Został zatrzymany i obecnie policjanci prowadzą z nim czynności – poinformował mł. asp. Patryk Błasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dopiero po zakończeniu tych czynności, policja wyda w tej sprawie bardziej szczegółowy komunikat.

Według mieszkańców, którzy w sobotę przyszli odwiedzić groby swoich bliskich na cmentarzu w Lubomi, sprawca wszedł na nekropolię od strony ul. Pogrzebieńskiej, wejściem przy grobie powstańców śląskich. Następnie poruszając się w stronę parkingu, niszczył wyposażenie nagrobków w dwóch pierwszych alejkach usytuowanych wzdłuż ogrodzenia przy ul. Tartakowej.

/nowiny.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!