Wiadomości

Gorąco na granicy z Białorusią: “byli agresywni, rzucali kamieniami w patrole”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Straż Graniczna opisała kolejne “wyczyny” wspierających działania reżimów Łukaszenki i Putina tzw. “aktywistów”. Zwrócono uwagę, że “aktywiści” byli i cały czas są w kontakcie z osobami po stronie Białorusi i niezwłocznie, bez kontaktu z SG, przekazali mediom nieprawdziwą i niepotwierdzoną relację z przebiegu zdarzeń.

W dn. 27.09 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 62 osób, wśród których byli obywatele Ghany i Gambii. W tej liczbie ujęto 29 osób, które podchodziły pod barierę i które wycofały się na Białoruś – poinformowała dziś na twitterze Straż Graniczna. Jak dodano, na odcinku PSG Czeremcha 11 cudzoziemców nielegalnie przekroczyło granicę. Podczas zatrzymania byli agresywni, rzucali kamieniami w polskie patrole.

Straż Graniczna opublikowała wczoraj film, na którym widzimy zdarzenie zarejestrowane sprzętem obserwacyjnym polskich służb w nocy 25/26.09 br. Grupa migrantów próbowała nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski, ale na widok patroli🇵🇱 wycofała się na Białoruś – wbrew temu co mówią aktywiści, bez żadnej ingerencji ze strony polskich służb.

Przy okazji Straż Graniczna opisała kolejne “wyczyny” wspierających działania reżimów Łukaszenki i Putina tzw. “aktywistów”…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!