Wiadomości

Gliński: W czwartek zostaną ogłoszone kolejne obostrzenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Przewidujemy, że obostrzenia, które zostały wprowadzone w sobotę, a będą jeszcze wprowadzone w czwartek, spowodują, że za tydzień, 10 dni, dwa tygodnie powinniśmy mieć jakąś trwałą stabilizację – powieddział w Porannej rozmowie w RMF FM wicepremier Piotr Gliński.

– Lockdown to nie jest rozwiązanie, które w jakikolwiek sposób pomoże w perspektywie 2-3 miesięcy w poradzeniu sobie z epidemią” – zaznaczył Gliński.

Wicepremier Gliński był też pytany o sprawę repolonizację i dekoncentrację rynku medialnego oraz czy spółki państwowe będą skupowały tytuły prasowe.

– Tam, gdzie będzie to możliwe, najprawdopodobniej spółki państwowe powinny kupować media. Nie sądzę, żeby było to destrukcyjne dla rynku medialnego, że będzie jakiś monopol – oświadczył na antenie RMF FM Piotr Gliński, zauważając, że „w tej chwili jest olbrzymia przewaga mediów, które nie są w rękach kapitału związanego z polskim rządem”.

– Przyzna pan, że nie jest to sytuacja normalna, żeby całość praktycznie prasy lokalnej w Polsce była w ręku po pierwsze jednej korporacji, po drugie korporacji niemieckiej – zauważył Gliński.

– Rynek medialny jest szczególnie wrażliwy z uwagi na jego wpływ na funkcjonowanie demokracji – i dlatego w Polsce musimy tę sytuację zmienić – dodał.

/RMF FM/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!