Wiadomości

GIS: osoby otrzymujące paczki z Chin nie są narażone na zakażenie koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Osoby otrzymujące paczki z Chin nie są narażone na zakażenie się nowym koronawirusem – wskazano w jednej z informacji przygotowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Główną drogą szerzenia się wirusa, jak zaznaczono w materiałach dostępnych na stronie sanepidu, jest kontakt człowiek – człowiek. GIS podał, że najprawdopodobniej wirus może być transmitowany poprzez: bezpośredni kontakt fizyczny; bezpośredni kontakt z kroplami oddechowymi, gdy zarażona osoba kicha, kaszle lub wydycha oraz pośredni kontakt poprzez dotknięcie zanieczyszczonych powierzchni, na których wirus może przetrwać przez bardzo krótki czas.

Jak zauważono, oznacza to, że wirus może przenosić się z jednej osoby na drugą, szczególnie w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie “bliskich kontaktów”, czyli gdy odległość wynosi mniej niż jeden metr.

„Osoby otrzymujące paczki z Chin nie są narażone na zakażenie się nowym koronawirusem. Koronawirusy są znane z tego, że nie przetrwają długo na przedmiotach takich jak listy lub paczki” – podał GIS.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!