Gerhard Schroeder straci Order Orła Białego?
Europa Wiadomości

Gerhard Schroeder ostro sprzeciwia się nałożeniu sankcji na Rosję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl Gerhard Schroeder, były kanclerz Niemiec, przestrzegł zachód przed zbyt ostrą reakcją wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Polityk, związany z inwestycjami Kremla i koncernem energetycznym Rosnieft podkreślił, że koniecznie jest zachowanie współpracy „gospodarczej, politycznej i społecznej” z Moskwą.

Zdecydowanej odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę sprzeciwia się były kanclerz Niemiec. Gerhard Schroeder, sprawujący najwyższą władzę w Berlinie w latach 1998-2005, wypowiedział się w kwestii sankcji, jakimi objęta powinna zostać Federacja Rosyjska. Przyznał, że ich zastosowanie jest konieczne, przestrzegał jednak przed użyciem zbyt daleko idących środków.

Przy nałożeniu obecnie koniecznych sankcji, należy zwrócić uwagę na to, aby nie zrywać całkowicie pozostałych nadal powiązań politycznych, gospodarczych i społeczno-obywatelskich między Europą i Rosją – komentował były kanclerz z ramienia Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. – Są one bowiem (…) podstawą nadziei, którą wszyscy mamy, że dialog na temat pokoju i bezpieczeństwa na naszym kontynencie ponownie będzie możliwy – uważa Schroeder.

Jeszcze przed inwazją polityk oskarżał Ukrainę o prowokowanie Rosji i eskalowanie konfliktu. Dopatrzył się ich w żądaniu dostaw broni od państw NATO przez władze w Kijowie. Również w wypowiedzi poświęconej sankcjom wyraził pogląd, że agresja Putina jest wynikiem „wielu błędów po obu stronach”.

Gerhard Schroeder jest osobistym przyjacielem Władimira Putina. Zajmuje czołowe miejsce w projekcie budowy gazociągu Nord Stream 2. Po zakończonej karierze politycznej odnalazł zatrudnienie na czołowych stanowiskach w rosyjskich przedsiębiorstwach. Początkowo współpracował z Gazpromem, a od 2017 roku piastuje funkcję szefa rady dyrektorów w koncernie energetycznym Rosnieft. Polityk został imiennie zwolniony z sankcji, jakie Stany Zjednoczone nałożyły na spółkę Nord Stream 2.

Swój do swego…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!