Wiadomości

Georgette Mosbacher żegna się z Polską kończąc misję ambasadora USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Georgette Mosbacher w nagraniu wideo umieszczonym w mediach społecznościach żegna się z Polską w przeddzień zakończenia swej misji w Warszawie.

– Jestem dumna z tego, co udało nam się osiągnąć w polsko-amerykańskich relacjach podczas mojej kadencji, która jutro dobiega końca. Polska i Polacy mają szczególne miejsce w moim sercu i pożegnanie jest dla mnie bardzo trudne. Nie mówię więc do widzenia – mówię do zobaczenia! — napisała ambasador we wtorek na Twitterze.

W dołączonym do wpisu nagraniu podsumowała swą kadencję ambasadorską. Oświadczyła, że „jednym z najbardziej zaszczytnych momentów jej życia był dzień, gdy prezydent Trump poprosił ją o przyjęcie stanowiska ambasador USA w Polsce”.

– Minęły ponad dwa lata i jestem dumna z naszych wspólnych dokonań na rzecz umacniania relacji miedzy Polską i USA — podkreśliła.

– Każda minuta w Polsce była dla mnie prawdziwą radością, a Polaków darzy szczerym uczuciem. Przyjęliście mnie z otwartymi ramionami. Poczytuję sobie za zaszczyt, że mogłam reprezentować Stany Zjednoczone w Waszym wspaniałym kraju — powiedziała Mosbacher.

My jednak zapamiętamy ją przede wszystkim z obcesowego pouczania i strofowania polskich polityków…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!