Polska Wiadomości

Georgette Mosbacher czuje się zaniepokojona naklejkami “strefa wolna od LGBT”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, skrytykowała pomysł dołączenia do tygodnika „Gazeta Polska” naklejek o treści „strefa wolna od LGBT”. „Jestem rozczarowana i zaniepokojona” – pisze Mosbacher i podkreśla, że to promowanie nienawiści i nietolerancji.

W najnowszym numerze „Gazety Polskiej”, czytelnicy będą mogli znaleźć naklejki z napisem „Strefa wolna od LGBT”. Wydawca zdecydował, że będą one właściwym dodatkiem do gazety, która sprzeciwia się nachalnej promocji ideologii LGBT w Polsce. Naklejka oprócz hasła będzie zawierała przekreśloną tęczę – symbol środowisk homoseksualnych i LGBT na całym świecie. Redakcja podkreśla, że dodatek do gazety nie jest sprzeciwem wobec konkretnych osób, ale „wobec radykalnie lewicowych ideologii godzącej w rodzinę i wartości, na których od wieków opiera się europejska cywilizacja”.

Pomysł wydawcy „Gazety Polskiej” nie spodobał się wielu wpływowym osobom. Jedną z nich jest Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, która na swoim oficjalnym koncie Twitter podkreśliła, że nie zgadza się na taką formę wyrażania poglądów. Jak wynika z wpisu, Mosbacher nie zgadza się także z samym sprzeciwem wobec promocji ideologii LGBT.

„Jestem rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji. Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja” – napisała na Twitterze Georgette Mosbacher.

Na stanowisko ambasador USA zareagował Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, który wyraźnie podkreślił niezależność poglądów. „Wolność oznacza, że ja szanuję Pani poglądy, a Pani moje. Sprzeciwiamy się jedynie narzucaniu poglądów siłą. Bycie działaczem ruchu gejowskiego nie czyni nikogo bardziej tolerancyjnym. Polacy kochają wolność i znają od wieków słowo tolerancja. Dlatego wspierali powstanie USA” – napisał Sakiewicz. Jednocześnie zapewnił, że pomimo sprzeciwu i protestów wobec treści naklejki, czytelnicy znajdą ją w najnowszym wydaniu tygodnika.

Mocne słowa z ust Tomasza Sakiewicza padły także w jego rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl. „Nikt dzisiaj nie jest bliżej nazizmu, szczególnie w wersji Ernesta Rohma, prekursora partii hitlerowskiej niż ci którzy prześladują za odrzucenie ideologii LGBT” – powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Warto dodać, że przeciwko akcji „Gazety Polskiej” zaprotestował również Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. Zapewnił, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. W mediach społecznościowych zaatakował również polskich biskupów. „Niemieccy faszyści tworzyli strefy wolne od Żydów. Apartheid – od czarnych. Jak widać tradycja znajduje godnych naśladowców, tym razem w Polsce, pod parasolem PiS i biskupów” – czytamy na jego profilu.

Czy owa sytuacja pogorszy stosunki USA z Polską? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!