Wiadomości

Gen. Polko: Rosja nie zrezygnowała ze swojego celu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według byłego dowódcy GROM gen. Romana Polko, pomimo niepowodzeń, “Rosja nie zrezygnowała ze swojego celu, jakim jest odbudowa dawnego imperium”.

– Siły rosyjskie będą z pewnością przerzucone w kierunku Donbasu czy w kierunku Mariupola, żeby wreszcie osiągnąć jakikolwiek sukces, którym będzie się można pochwalić 9 maja – stwierdził gen. Roman Polko w Polskim Radiu 24. Jak podkreślił, “Rosja szuka przewagi tam, gdzie jest możliwe osiągnięcie sukcesu”. – Ponieważ Ukraina okazała się zbyt dużym kęsem, żeby połknąć ją w całości, to teraz rosyjska armia kieruje się w stronę Donbasu – zauważył.

Jak zaznaczył były dowódca jednostki GROM, “skoro nie udało się zdobyć Kijowa, to morduje się, pali się tak naprawdę Ukrainę, dokonuje grabieży i niszczy wszystko, co ukraińskie”.

– Rosja nie zrezygnowała ze swojego celu, jakim jest odbudowa dawnego imperium. Przy ponad 80-procentowym wsparciu społeczeństwa kontynuuje agresję na Ukrainę, mimo że padły wszystkie mity o niezwyciężonej rosyjskiej armii – powiedział generał. – Federacja Rosyjska w dalszym ciągu prowadzi ekspansję agenturalną w kierunku świata zachodniego. Nie można o tym zapomnieć – dodał.

Źródło: Polskie Radio 24, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!