Wiadomości

Gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach – sondaż pracowni Estymator

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje pierwsze miejsce w sondażu, na podium znalazła się także Platforma i Lewica – wskazuje nowy sondaż dla DoRzeczy.pl.

W badaniu przeprowadzonym przez pracownię Estymator w dniach 28-29 lipca, ankietowanym zadano pytanie: “Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?”.

Najwięcej osób wskazało na PiS – 36,6 proc. głosów (spadek o 0,5 pkt proc. w stosunku do poprzedniego sondażu), a na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) – 26,4 proc. (spadek o 0,2 pkt proc.). Podium zamyka Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) z 11,6 proc. głosów (wzrost o 0,4 pkt proc.).

Dalsze miejsca w sondażu zajęły Polska 2050 Szymona Hołowni – 9,5 proc. (spadek o 0,2 pkt proc.), PSL-Koalicja Polska – 7,1 proc. (wzrost o 0,5 pkt proc.) i Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy) – 6,9 proc. (spadek o 0,1 pkt proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazło się ugrupowanie Kukiz’15, zdobywając 1,5 proc. głosów (spadek o 0,1 pkt proc.). Odpowiedź “Inne” wybrało 0,4 proc. ankietowanych.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!