Wiadomości

„Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę” – sondaż dla “Super Expressu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, to na którą partię oddałbyś głos?” – takie pytanie zadano respondentom w najnowszym sondażu Instytutu Badań Pollster, który został przeprowadzony dla „Super Expressu”. 34,76 proc. respondentów zadeklarowało, że zagłosuje na Zjednoczoną Prawicę (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska, Partia Republikańska).

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni) z wynikiem 29,02 proc., a ostatnie miejsce na podium zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni (11,31 proc). Lewica (Wiosna, SLD, Razem) zdobyła 10,16 proc. Poparcie poniżej 10 proc. odnotowały Konfederacja Wolność i Niepodległość (6,84 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5,14 proc.). Poniżej progu wyborczego znaleźli się: Kukiz’15 (1,15 proc.) oraz Porozumienie (1,05 proc.). Chęć oddania głosu na inną partię zadeklarowało 0,57 proc. ankietowanych.

Do wyników najnowszego sondażu odniósł się prof. Antoni Dudek. – Przyczyn rosnących notowań PiS jest kilka. Po pierwsze ludzie spodziewali się, że zima będzie trudniejsza niż jest, więc psychologicznie Polacy zostali przygotowani na kryzys. Kryzys węglowy udało się opanować – stwierdził politolog z UKSW.

Ekspert w rozmowie z „Super Expressem” zwrócił też uwagę na sytuację wśród ugrupowań opozycyjnych. – Po drugie, opozycja jest w stanie rozproszenia i zajmuje się sama sobą. Ludzie chcieliby zaś zobaczyć na opozycji jakąś alternatywę. Po trzecie, PiS zapewnia, że uzyska pieniądze z KPO. Z kolei PO osiągnęła apogeum pod rządami Tuska, a jej szef ma duży elektorat negatywny – dodał politolog.

/Super Express, wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!