Wiadomości

Gawkowski: Konieczne jest szerokie porozumienie opozycji – od Lewicy po Konfederację

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W tym tygodniu odbędą się spotkania mające wyłonić kandydata na marszałka Sejmu. Aby opozycja osiągnęła swój cel konieczne jest szerokie porozumienie od Lewicy aż po Konfederację.

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski potwierdził, że partie opozycyjne prowadzą obecnie rozmowy w sprawie odwołania marszałek Witek.

– Żeby zmienić marszałek polskiego Sejmu, trzeba uzgodnień od Konfederacji, przez Porozumienie, Lewice, PSL, Hołownię, Koalicję Obywatelską i te wszystkie siły dzisiaj ze sobą rozmawiają, w tym tygodniu są zaplanowane spotkania, których celem jest wyłonienie kandydata bądź kandydatki, który udźwignie i odbierze władzę w Sejmie z rąk PiS-u – mówił polityk.

Gawkowski zapewnia, że “jesteśmy na dobrej drodze”, żeby takiego kandydata wskazać. – Potrzeba trochę czasu na negocjacje, ale wszyscy jesteśmy przekonani, marszałek Witek powinna zapłacić cenę, za łamanie regulaminu, powinna odejść, dlatego Lewica zdecydowała się na złożenie wniosków o odwołanie pani marszałek– mówił Gawkowski na konferencji prasowej.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!