Wiadomości

Gangsterskie porachunki znajdą finał w sądzie. Jest akt oskarżenia w sprawie brutalnego pobicia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chodziło o wzajemne rozliczenia…

Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku skierował do Sądu Rejonowego Gdańsk – Południe w Gdańsku akt oskarżenia wobec łącznie 7 osób w śledztwie dotyczącym pobicia J.L. oraz innej osoby. Oskarżonym przedstawiono łącznie zarzuty odnośnie trzech zdarzeń związanych z pobiciem J.L. oraz pobicia i pozbawienia wolności innej ustalonej osoby.

Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Gdańsku zarzucił Patrykowi H., Zbigniewowi K. i Andrzejowi T. dokonanie pobicia, którego następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego. Ponadto zarzucił Patrykowi H., Mateuszowi H. i Jarosławowi M. dokonanie pozbawienia wolności pokrzywdzonego, a także Patrykowi H., Mateuszowi H., Łukaszowi H. i Mateuszowi S. dokonanie pobicia z użyciem niebezpiecznych przedmiotów w postaci noża oraz broni palnej. Powodem części zdarzeń były wzajemne rozliczenia. Czyny zarzucone oskarżonym zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec większości oskarżonych kary te ulegną zaostrzeniu z uwagi na popełnienie przestępstw w warunkach recydywy.

Na początku 2020 roku do jednego z gdańskich szpitali przywieziono mężczyznę w bardzo ciężkim stanie. Został pobity, a sprawy używali między innymi pałek i noża. Ranny był przez wiele miesięcy nieprzytomny i spędził przykuty do łóżka szpitalnego ponad półtora roku.

W październiku 2021 roku, kiedy ranny wciąż przechodził rehabilitację, zatrzymano 37-letniego Patryka H. Prokurator pomorskich „pezetów” przedstawił wówczas zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa, który w śledztwie zmieniono na ciężkie pobicie. Mężczyzna był czynnym członkiem gangu narkotykowego i miał powiązania ze środowiskiem pseudokibiców Lechii Gdańsk.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania na wniosek prokuratora wobec trzech sprawców- braci : Patryka H., Mateusza H. i Łukasza H. stosowane jest tymczasowe aresztowanie, dwoje pozostałych oskarżonych jest pozbawiona wolności w innej sprawie, a wobec dwóch kolejnych stosowane są nieizolacyjnie środki zapobiegawcze.

/Dział Prasowy Prokuratury Krajowej, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!