Wiadomości

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kolejnych nielegalnych imigrantów oraz ich przewodnika

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak (Podlaski OSG) zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę litewsko-polską. Zatrzymano również obywatela Łotwy, który przewoził cudzoziemców.

Funkcjonariusze pełniący służbę w Budzisku, podczas kontroli samochodu osobowego marki Opel Omega na łotewskich numerach rejestracyjnych stwierdzili, że oprócz kierowcy, obywatela Łotwy, pojazdem podróżowały dwie osoby o azjatyckich rysach twarzy. Ustalono, że są to obywatele Wietnamu, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Za przekroczenie polsko-litewskiej granicy państwowej wbrew przepisom i przebywanie na terytorium naszego kraju bez wymaganych dokumentów dwaj mężczyźni w wieku 21 i 26 lat zostali zatrzymani.

Kierowca pojazdu, 52-letni obywatel Łotwy, oświadczył, że obywateli Wietnamu zabrał z Kowna jako autostopowiczów i miał ich zawieźć do Warszawy. W trakcie wykonywanych czynności okazało się jednak, że jest on poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Lublinie w celu doprowadzenia do Zakładu Karnego lub Aresztu Śledczego, gdzie ma odbyć karę 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa finansowe. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom Policji celem osadzenia w Areszcie Śledczym w Suwałkach.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!