Wiadomości

Funkcjonariusze ABW zatrzymali urzędnika będzińskiej skarbówki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pracownika Urzędu Skarbowego w Będzinie, który podejrzany jest o przyjęcie łapówki w kwocie 10 tys. zł w zamian za pomoc w uzyskaniu decyzji o umorzeniu egzekucji ponad 700 tys. zł.

Podejrzany, zatrzymany 29 października 2019 roku przez ABW, pracował w Dziale Egzekucji i Poboru Podatków. Mężczyzna miał pomagać przedsiębiorcy w uzyskaniu decyzji o umorzeniu postępowania egzekucyjnego dotyczącego zobowiązań w wysokości od 700 tysięcy do 2 milionów zł.

Zatrzymany instruował podatnika co do czynności, jakie czynności musi wykonać, aby spełnione zostały warunki pozwalające na stwierdzenie przez Urząd Skarbowy braku ściągalności zobowiązania. Za taką pomoc miał wymóc obietnicę łapówki w wysokości 20 tys. zł. Ostatecznie łapówkę otrzymał kilka razy, łącznie 10 tys. zł.

Sprawa jest jednym z wątków śledztwa prowadzonego wcześniej wobec Marcina K., naczelnika I Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu. Marcin K., zatrzymany w lutym 2017 r. przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zmarł ponad dwa lata temu w areszcie na warszawskiej Białołęce.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!