Wiadomości

Funkcjonariusz Straży Granicznej z Zakopanego uprzedzał znajomych gangsterów o akcjach CBŚP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pogranicznik z Zakopanego uprzedzał lokalnych gangsterów o planowanych akcjach, takich jak np. zatrzymania czy przeszukania. Dzięki temu handlarze narkotyków mogli w porę przenieść towar, a sami zniknąć, unikając ujęcia podczas działań Straży Granicznej. Prokurator lubelskich „pezetów” przedstawił mu zarzuty, a sąd aresztował na trzy miesiące – donosi portal TVP Info.

Śledczy nie chcą ujawnić jakie dokładnie informacje „sprzedawał” mężczyzna handlarzom narkotyków ani od kiedy z nimi współpracował. Z informacji portalu tvp.info wynika, że znał kilku z nich jeszcze z „cywila”, m.in. za sprawą wspólnych znajomych i imprezowania w tym towarzystwie.

Odkrycie personaliów „kreta” zajęło śledczym z lubelskich „pezetów” Prokuratury Krajowej kilka miesięcy. Jak ustalił portal tvp.info, prokuratura zaczęła poszukiwania pogranicznika mając bardzo skąpe informację. Właściwie wiedziała tylko, że ludzie z gangu narkotykowego działającego w Zakopanem zostali uprzedzeni o planowanej przeciwko nim, akcji CBŚP. Potem jeszcze kilkakrotnie mieli „szczęście” i służbom nie udało się znaleźć narkotyków, które miały być w wytypowanych miejscach. Tym razem nie było skruszonego, który podałby pogranicznika na tacy.

Współpracownikiem gangu okazał się funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej z Zakopanem. Z przebiegu jego służby nic nie wskazywało, że może współpracować z przestępcami. Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej przedstawił mężczyźnie zarzut „ujawniania osobom nieuprawnionym tajemnicy służbowej w postaci informacji o ustaleniach śledztwa CBŚP i planowanych na ich podstawie dalszych czynnościach procesowych w tym przeszukań i zatrzymań osób podejrzewanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków”.

Na wniosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany. Śledztwo lubelskich „pezetów” prowadzone jest wspólnie z Biurem Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej Wydziałem Zamiejscowym Nowym Sączu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!