Wiadomości

FSB: Udaremniliśmy próbę zabicia Sołowiowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że udaremniła zabójstwo rosyjskiego propagandysty Władimira Sołowiowa, za czym miały stać służby ukraińskie. SBU wyśmiała te doniesienia.

Służba podała, że zatrzymała członków “neonazistowskiej grupy”, która na zlecenie Ukrainy planowała zabić jednego z głównych propagandystów Kremla Władimira Sołowiowa. “Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zatrzymał grupę członków zdelegalizowanej w Rosji neonazistowskiej organizacji terrorystycznej National Socialism/White Power (Narodowy Socjalizm/Biała Siła), obywateli Rosji, którzy na prośbę Służby Bezpieczeństwa Ukrainy planowali zamordować znanego dziennikarza Władimira Sołowiowa” – czytamy w komunikacie FSB.

Wskazano też, że “członkowie grupy przestępczej przyznają się do przygotowania zabójstwa Sołowjowa, po którym planowali ucieczkę za granicę”. Służba przekazała, że podczas przeszukania odnaleziono ładunek wybuchowy domowej roboty, osiem urządzeń zapalających typu koktajl Mołotowa, sześć pistoletów, karabin, granat RGD-5, ponad tysiąc nabojów różnego kalibru, substancje odurzające, podrobione paszporty ukraińskie ze zdjęciami członków grupy i literaturę nacjonalistyczną.

Do sprawy odniósł się Władimir Putin, który powiedział: – Dziś rano agencje Federalnej Służby Bezpieczeństwa udaremniły działania grupy terrorystycznej, która planowała zamach i zabicie znanego rosyjskiego dziennikarza. Oczywiście, będą teraz temu zaprzeczać, ale fakty i dowody są niepodważalne.

Do sprawy odniosła się też SBU. “Służba Bezpieczeństwa Ukrainy z zainteresowaniem przeczytała kolejną “kreację” FSB , która “Bohatersko zatrzymała neonazistów”, którzy rzekomo planowali zamordować “osobę publiczną” Władimira Sołowjowa na prośbę SBU” – czytamy w oświadczeniu SBU.

SBU zaznaczyła, że ​​nie zamierza poważnie komentować nowych fantazji rosyjskich służb specjalnych, które po prostu wymyślają dla rosyjskiej publiczności kolejne wyczyny. Zaznaczono nadto, że Sołowjow nie jest osobą publiczną, ale zwykłym propagandystą – rosyjskim odpowiednikiem Goebbelsa – który za swoje zbrodnie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności w sądach międzynarodowych. Podkreślono też, że SBU nie planuje zamachu na W. Sołowjowa.

„Biorąc pod uwagę liczbę fałszerstw i antyukraińskiej nienawiści, jakie ta osoba nadaje, może tonąć w „produktach” własnej działalności propagandowej na niskim szczeblu” – dodały ukraińskie tajne służby.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!