Europa Polska Wiadomości

Francuski region zrywa współpracę z Małopolską za… “strefy wolne od LGBT”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com region Centralny-Dolina Loary zawiesił relacje partnerskie z Małopolską. Powodem jak twierdzi portal francebleu.fr – jest przyjęcie deklaracji o „strefach wolnych od LGBT” przez Małopolskę.

Jak podaje portal francebleu.fr prezydent regionu, Francois Bonneau zadeklarował, że stanowisko województwa małopolskiego ws. „stref wolnych od LGBT” stanowi „nieakceptowalne zagrożenie dla bezpieczeństwa, szacunku i wolności drugiego człowieka”.

„To dla nas nie do pomyślenia, że można w taki sposób potraktować drugiego człowieka”.

Okazuje się, że Region Centralny-Dolina Loary to nie jedyny land, który zdecydował się zareagować na przyjęcie przez polskie gminy i województwa uchwały anty-LGBT. Wcześniej miasto Saint-Jean-de-Braye zerwał współpracę z Tuchowem. Jak przypomina Onet, kolejna była gmina Noget-Sur-Oise. Dlatego miało zerwać ona partnerstwo z Kraśnikiem.

Krzysztof Śmiszek w onet.pl stwierdził, że wysłał 90 skarg do odpowiednich miejscowo wojewodów na każdą z uchwał z anty-LGBT.

„Niestety mamy już taką sytuację, że 90 samorządów, w tym kilka województw, przyjęło takie uchwały. I codziennie nowe gminy podejmują podobne inicjatywy. Dlatego wysyłam skargę na każdą z tych uchwał do odpowiednich wojewodów. Zaskarżam wszystkie uchwały w całej Polsce i oczekuję odpowiednich reakcji ze strony wojewodów” – mówił życiowy partner Roberta Biedronia.

Wyjaśnił, że działa w trybie Kodeksu postępowania administracyjnego, zgodnie z którym każdy, kto uważa, że jest zagrożony interes społeczny, może taką skargę złożyć.

Dodajmy, że deklaracje anty-LGBT przyjęło kilkadziesiąt polskich samorządów. Dlatego w grudniu Biuro RPO poinformowało, że do sądów administracyjnych wpłynęło pięć skarg rzecznika na uchwały rad gmin deklarujące przeciwdziałanie „ideologii LGBT”.

Unia Europejska już potępiła zachowanie gmin, które wprowadziły „Strefy wolne od LGBT”.

I dobrze. Nikt nie będzie za nimi tęsknił.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!