Europa Wiadomości

Francuski minister spraw zagranicznych uważa, że polska nowelizacja ustawy o IPN jest “godna potępienia”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian skrytykował nowelizację ustawy o IPN. Liczy na to, że Polska zmieni zdanie, a naród polski „w ciągu następnych kilku dni uwolni się z tych okowów nałożonych mu przez godne pożałowania nacjonalistyczne opcje”.

W środę na antenie stacji BFMTV, francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian skrytykował nowelizację ustawy o IPN. Jego zdaniem, jest ona „niewłaściwa” i „godna potępienia”.

– Trzeba przede wszystkim podpierać się pamięcią o Holokauście, głosić ją wszędzie, regularnie, systematycznie – mówił Le Drian. – Każdy element, który mógłby wypaczać tę pamięć, jest negatywny.

Szef francuskiej dyplomacji nazwał uchwalenie nowelizacji ustawy o IPN „postawą godną potępienia”. Na pytanie o to, czy UE powinna podjąć działania przeciwko nowym polskim przepisom odpowiedział, że „presja moralna będzie wystarczająco silna”.

Liczę też, że naród polski będzie umiał zmienić zdanie i sprawić, że w ciągu następnych kilku dni uwolni się z tych okowów nałożonych mu przez godne pożałowania nacjonalistyczne opcje – powiedział szef MSZ Francji. Dodał też, że „nie należy na nowo pisać historii”, ponieważ „to nigdy nie jest dobre”.

Źródło: kresy.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!