Europa Polska Wiadomości

Francuski dziennikarz jest zachwycony europejskością warszawskiego metra

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal propolski.pl Francuz Patrick Edery zamieścił na Twitterze krótki filmik z warszawskiego metra. Mieszkaniec tego kraju był zachwycony tym, co zobaczył do tego stopnia, że musiał się podzielić swoimi odczuciami w internecie. Patrick Edery jest dziennikarzem, który często komentuje tematy imigracji, jak również kondycji zachodniej Europy.

Gdy pokazał, jak wygląda warszawskie metro, wielu internautów nie mogło wyjść z podziwu.

— Czysto, cywilizowanie, bezpiecznie — dla Francji to już przeszłość — czytamy pod wpisem dziennikarza.

Mężczyzna podkreślił, że we Francji było kiedyś podobnie, tyle że w latach 60.

— Metro w Warszawie w godzinach szczytu: czysto, cywilizowanie, bezpiecznie, spokojnie. Jak zresztą w całej Polsce. I Francji… z lat 60. — pisał Edery na portalu społecznościowym.

Jego wpis rozpoczął ciekawą dyskusję. Użytkownicy nie spodziewali się, że nasz kraj jest taki piękny i „normalny”.

— Różnica dla kobiet (które nie ośmielają się nosić niczego „krótkiego” we Francji) jest absolutnie niezwykła — czytamy pod nagraniem.

— Latem kobiety mogą chodzić w najlżejszych sukienkach, nie narażając się na gwizdy. A gdyby tak się stało, nikt nie pozostałby obojętny i ktoś by interweniowałby. Wykształcona i cywilizowana populacja, jak niegdyś Francja — pada kolejny komentarz.

— Kiedy widzimy stan Paryża i Francji, po ponad 40 latach niezdolności, tchórzostwa i rozluźnienia polityków, którzy odnieśli sukces we władzy, możemy tylko płakać lub być źli — analizuje inny internauta.

Następny komentator zażartował, że może sam przeprowadzi się do Polski.

— Jestem zbyt leniwy, by nauczyć się trzeciego języka, ale tak naprawdę chciałbym tam mieszkać. Już tam byłem, jest pięknie i spokojnie, ale cholera, mówię tylko po angielsku — napisał.

Bardzo dobrze. Niech widzą jak wygląda prawdziwa Europa.

Źródło: propolski.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!