Wiadomości

Francuska policja zlikwidowała obozowisko migrantów w pobliżu dworca kolejowego w Grenoble

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Siły policyjne ewakuowały blisko 100 imigrantów, którzy rozłożyli swe obozowisko w pobliżu dworca kolejowego w Grenoble – podała prefektura departamentu Isere. To już trzecia w tym roku próba zlikwidowania tego organizowanego ad hoc obozowiska.

Ewakuacja skupiska imigrantów, jaką przeprowadzono najpierw marcu, a następnie w lipcu, nie przyniosła poprawy. We wrześniu w pobliżu dworca znowu pojawili się migranci.

„Na początku tygodnia w obozie przebywały 62 osoby, w tym – 41 dorosłych i 21 dzieci, wywodzące się głównie z Albanii, Serbii i Republiki Macedonii Północnej” – poinformowała prefektura. Oprócz nich było tam30 osób, które nie zostały ujęte w spisie sporządzonym przez służby socjalne – wyjaśnia Agence France Presse.

W czwartek wieczorem „przewieziono 74 osoby do ośrodka doraźnej pomocy społecznej. 21 osób trafiło do ośrodka dla azylantów, a 4 osoby trafiły do tymczasowego aresztu, skąd zostaną deportowane do swych krajów pochodzenia” – poinformował AFP przedstawiciel prefektury. Ludzie ci przebywali we Francji nielegalnie.

Koczowisko musiało być zlikwidowane „z powodu opłakanych warunków higienicznych, jakie w nim panowały, a także ze względu na bezpieczeństwo i porządek publiczny” – podkreślają władze regionu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!