Wiadomości

Francuska policja zatrzymała Algierczyka podejrzanego o zgwałcenie młodych kobiet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Francuska policja zatrzymała młodego bezdomnego w Montpellier na południu kraju. Mężczyzna jest oskarżony o gwałty na dwóch młodych kobietach, w tym jednej nieletniej. Zatrzymany to Algierczyk w wieku ok. 20 lat.

Jak podaje regionalny portal France3, mężczyzna dokonał gwałtów w nocy lub bardzo wcześnie rano w Montpellier. Ofiar wypatrywał na przystankach i w tramwaju. Policja uważa, że to seryjny gwałciciel i poszukuje innych ofiar gwałtów lub przemocy seksualnej w ostatnich tygodniach w tym mieście na południu Francji.

Pierwsza ofiara ma 15 lat. Jak sama wyjaśnia, została zgwałcona tydzień wcześniej, gdy wracała do domu. Znajdowała się na przystanku tramwajowym Jules Guesdes, gdy młody mężczyzna zbliżył się do niej. Wsiadł z nią do tramwaju linii nr 3, wysiedli razem na końcowym przystanku Mosson. Tam mężczyzna zaczął ją śledzić i w pewnym momencie próbował pocałować ją siłą. Następnie popchnął ją w odległe miejsce, rozebrał i zgwałcił. Udało się jej wyszarpnąć i uciec. Krzyki młodej ofiary zwróciły uwagę przechodniów. Według francuskich mediów, dziewczyna złożyła oskarżenie i przedstawiła rysopis napastnika.

Druga ofiara napaści to 21-letnia studentka. Według jej relacji, agresor zastosował wobec niej podobne metody. Do zdarzenia doszło 18 września wcześnie rano na przystanku tramwajowym. Kobieta zauważyła, że jest obserwowana, a następnie śledzona. Próbowała uciekać, ale mężczyzna dopadł ją i dokonał napaści seksualnej. Studentka zaczęła krzyczeć, co zwróciło uwagę okolicznych mieszkańców, a gwałciciel przestraszył się i uciekł.

Trwa dochodzenie w sprawie podobnych zgłoszeń. Jak podaje policja, te dwie kobiety prawdopodobnie nie są jedynymi ofiarami Algierczyka. Został on tymczasowo zatrzymany.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!