Wiadomości

Francuska organizacja “antyrasistowska” uznała chorwacką drużynę piłkarską za zbyt białą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Reprezentacja Chorwacji w piłce nożnej została nazwana „dramatycznie jednolitą” i „bez koloru” (lub zbyt białą) przez dużą francuską „antyrasistowską” organizację pozarządową, donosi Valeurs Actuelles.

LICRA (Międzynarodowa Liga przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi) określa się mianem „organizacji antyrasistowskiej”, choć w rzeczywistości jest organizacją rasistowską. Bo jak 15 lipca skomentować jej uwagi na temat piłkarskiej reprezentacji Chorwacji? Jedynie jako rasistowskie.

Należy dodać, że LICRA jest prawdopodobnie najbardziej wpływową ze wszystkich „antyrasistowskich” organizacji pozarządowych we Francji i uzurpuje sobie prawo pozywania każdego, kogo uzna za rasistę.

Odnosząc się w niedzielę do finału mistrzostw świata, paryska LICRA opublikowała na Facebooku post, w którym chwalił francuski zespół jako „wielokolorowy”, „wieloetniczny”, dodając, że rozbije on drużynę Chorwacji, nazywając ją „dramatycznie jednolitą” i „pozbawioną koloru”.

„Dzisiejszy pojedynek wyróżnia się historycznie i socjologicznie […] Francuska drużyna, która jest wielobarwna, wieloetniczna, zmierzy się z chorwackim zespołem dramatycznie jednolitym, […] bez koloru, bez smaku, bogatym tylko dla siebie” – napisano.

Po usunięciu postu z powodu otrzymanego ostrzeżenia, został on zastąpiony jeszcze bardziej kontrowersyjnym postem oskarżającym Chorwacki zespół o bycie związanym z mafią.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!