Europa Polska Wiadomości

Francuska autorka dokumentu o Państwie Islamskim odmówiła udzielenia zgody do pokazywania go w Polsce z powodu nieprzyjmowania przez nasz kraj muzułmańskich imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie (międzynarodowa organizacja pomagająca prześladowanym chrześcijanom) zorganizowała w Krakowie dyskusję na temat terroryzmu. – Pomocą w dyskusji miała być projekcja francuskiego filmu dokumentalnego pt. „Państwo – ISIS, ustrój – terroryzm” – informuje ks. Rafał Cyfka, kapłan archidiecezji wrocławskiej pracujący w PKWP.

Emisja filmu wymaga licencji, o którą organizacja poprosiła francuską producentkę filmu, Doris Weitzel. A oto odpowiedź: „Przykro mi, ale nie chcę, by ten dokument został pokazany przez »organizację papieską«, czy też wszelkiego rodzaju inną »religijną« organizację. A zwłaszcza NIE w Polsce. Niestety, ale Polska odmawia przyjęcia uchodźców (muzułmańskich uchodźców!), co nie jest zgodne z demokratycznymi zasadami Unii Europejskiej (chociaż Polska jest głównym beneficjentem funduszy UE!!)”

Następnie producentka zarzuciła PKWP brak działań na rzecz „dialogu międzyreligijnego” oraz oświadczyła: „Nie chciałbym »popierać« w jakikolwiek sposób wysiłków propagandowych obecnego polskiego, ultra prawicowego rządu! Jest to również moje osobiste przekonanie, że RELIGIA (nie wiara) nie powinna wchodzić w konflikt z polityką, ponieważ zawsze była źródłem wojny (a Kościół katolicki zrobił wiele złego w podżeganiu do wojny w światowej historii)!”

Francuzka poradziła też organizacji, żeby zajęła się edukacją polskiego rząd i Polaków w kwestii podstawowych wartości, a swoja tyradę zakończyła tak: „Z przyjemnością rozważę Państwa wniosek, gdy Polska – ponownie – jako rząd, będzie respektować wartości demokracji, państwa prawa i jego zaangażowania w wartości Unii Europejskiej!”.

Źródło: wprawo.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!