Europa Wiadomości

Francuscy masoni jednoczą się przeciwko formacji Marine Le Pen

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wolnomularze z pięciu różnych organizacji skupiających loże, wydali wspólne oświadczenie ws. wyborów dyzmokratycznych we Francji. Sprzeciwiają się wzrostowi poparcia dla tzw. “skrajnej prawicy”.

Francuscy masoni jednoczą się przeciwko formacji Marine Le Pen. Jak podał portal wolnomularstwo.pl masoni z pięciu organizacji skupionych wokół Wielkiego Wschodu Francji wydali wspólne oświadczenie. Zgodnie z jego treścią, Wielcy Mistrzowie GODF, Francuskiej Federacji Międzynarodowego Mieszanego Zakonu Masońskiego Droit Humain, Uniwersalnej Wielkiej Loży Mieszanej, Wielkiej Loży Mieszanej Francji i Mieszanej Wielkiej Loży Memphis-Misraïm stają wspólnie, by ostrzec Francuzów przed „skrajną prawicą”.

Twierdzą oni, że „najbardziej reakcyjne siły dążą do porozumienia, mając jako jedyną ambicję zakwestionowanie wszystkich podstaw “filozofii oświecenia, źródeł postępu”.

– Dzisiejszego wieczoru Francja wkroczyła w bardzo niepokojącą fazę swojej historii, wraz ze zbliżającym się powrotem skrajnej prawicy do władzy. Bardziej niż kiedykolwiek humanistyczne zasady wolności, równości i braterstwa, zasady, którym masoni zawsze służyli i których bronili, są w niebezpieczeństwie – uważa Guillaume Trichard, Wielki Mistrz GODF.

– Wielki Wschód Francji podejmie w nadchodzących dniach wszystkie inicjatywy, które uzna za użyteczne, w porozumieniu z zaprzyjaźnionymi Obediencjami masońskimi, aby bronić uniwersalistycznej i braterskiej Republiki, którą pielęgnujemy – dodał.

We wspólnym oświadczeniu masońskich organizacji napisano, że „za trzy tygodnie, przy okazji przedterminowych wyborów parlamentarnych, ryzyko dołączenia Francji do ciemnej kohorty skrajnie prawicowych populistycznych i nacjonalistycznych rządów nigdy nie było tak wysokie”.

„Wierni i głęboko przywiązani do swojej humanistycznej i uniwersalistycznej tradycji, masoni będą bardziej niż kiedykolwiek zaangażowani w tę istotną walkę, jaką jest obrona braterskiej Republiki. Nie możemy już tylko bić na alarm, ale musimy działać” – napisali wolnomularze.

„Działać w terenie, w naszych lożach, poza świątyniami. Działanie oznacza również wysłuchanie gniewu tych, którzy ze zmęczenia lub rozpaczy byli w stanie głosować 9 czerwca na grabarzy Republiki, aby przekonać ich, że skrajna prawica to ślepy zaułek” – dodają.

„Masoni, którzy zawsze stawiali opór nienawistnej hydrze skrajnej prawicy, wierni ideałom wolności, równości, braterstwa, sekularyzmu, powstają, zdeterminowani, by wziąć udział w odbudowie republikańskiej nadziei dla wszystkich” – czytamy na końcu oświadczenia.

NASZ KOMENTARZ: Dziwne. W szkołach nie uczono nas o istnieniu masonerii. Z kolei media głównonurtowe oraz fajnopolacy twierdzą, że takie ruchy może i istnieją, ale nie zajmują się polityką. Jeśli ktoś twierdzi inaczej,  jest nazywany “szurem”.

Polecamy również: Są pierwsze kary za odmowę mordowania dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!