Wiadomości

Francja zamyka granice i anuluje wybory, rośnie liczba zakażeń i zgonów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu ostatnich 24 godzin we Francji zanotowano 1.210 dodatkowych przypadków zarażenia koronawirusem oraz 21 kolejnych zgonów tym spowodowanych. Łącznie we Francji potwierdzono dotychczas 6.636 zakażeń koronawirusem oraz 148 zgonów.

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział w poniedziałek w orędziu do narodu, że ze względu na pandemię koronawirusa rząd w porozumieniu z UE zamknie we wtorek w południe granice kraju. Szef państwa odwołał drugą turę wyborów samorządowych i nakazał Francuzom pozostawać w domach. Zaostrzenie środków ostrożności w związku z Covid-19 będzie obowiązywać od wtorku od godz. 12 przez 15 dni.

– Zostańcie w domu i ograniczcie wszystkie kontakty. Jesteśmy w stanie wojny o zdrowie — powiedział Macron, wzywając do pozostawania w domach i do wychodzenia jedynie w sytuacjach niezbędnych.

– Rząd poinformuje o szczegółach zakazu w najbliższym czasie. Środki ochrony przed koronawirusem nie były wystarczająco dobrze przestrzegane przez naszych rodaków — dodał Macron.

Prezydent zapowiedział też utworzenie szpitala wojskowego w Alzacji, która jest regionem szczególnie dotkniętym epidemią Covid-2019.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!