Europa Wiadomości

Francja: Marine Le Pen wyszła z propozycją przeprowadzenia referendum w sprawie ograniczenia imigracji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl przewodnicząca francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen obiecała, że jeśli w przyszłym roku wygra wybory prezydenckie, rozpisze referendum dotyczące drastycznego ograniczenia imigracji.

Jak podała w poniedziałek agencja Reutera, Le Pen powiedziała w telewizji France 2, że w referendum znajdą się propozycje wprowadzenia surowych kryteriów wjazdu na terytorium Francji i uzyskania francuskiego obywatelstwa, a także zapewnienia francuskim obywatelom priorytetowego dostępu do mieszkań socjalnych, pracy i świadczeń socjalnych.

„Referendum zaproponuje kompletny projekt ustawy, która będzie miała na celu drastyczne uregulowanie imigracji” – powiedziała Le Pen, która będzie kandydatem partii Zjednoczenie Narodowe w wyborach prezydenckich w kwietniu 2022 roku.

Ostatnie ogólnokrajowe referendum we Francji miało miejsce w 2005 roku, kiedy to Francuzi zagłosowali przeciwko ratyfikacji przez Francję Konstytucji Europejskiej.

Jak pisze Reuters, sondaże dają Marine Le Pen nadzieję na wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich, gdzie przegrałaby z Emmanuelem Macronem, podobnie jak w 2017 roku. Jej szanse na dotarcie do drugiej tury wyborów mogą być zagrożone przez ewentualny start Erica Zemmoura. Taka możliwość nie martwi szefowej Zjednoczenia Narodowego.

„Jestem przekonana, że Francuzi postawią nas przeciwko Emmanuelowi Macronowi, ponieważ bronimy bardzo różnych modeli społeczeństwa. On opowiada się za nieuregulowaną globalizacją, ja bronię narodu, który pozostaje najlepszą strukturą obrony naszej tożsamości, bezpieczeństwa, wolności i dobrobytu” – mówiła Le Pen

Czy myślicie, że dojdize do referendum?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!