Europa Wiadomości

Francja: Islamski radykał został policjantem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wedledoniesień medialnych, człowiek, który stał na straży terroru, prześliznął się przez szczeliny francuskiego systemu nadzoru, aby zostać policjantem.

Przedstawiciel radykalnego islamu, który został oznaczony francuskim stanem bezpieczeństwa „Record S”, stał się funkcjonariuszem policji w zeszłym tygodniu- informuje RTL.

Mężczyzna ten został namierzony w 2012 roku z uwagi na jego zachowanie i został natychmiast dodany do listy obserwacyjnej wydanej przez służby wywiadowcze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Nie zdając sobie sprawy z tego, że był obserwowany, przyłączył się do armii, ale został odrzucony i zainteresowała go kariera w policji. Nadal nadzorowany przez DGSI, został zwerbowany jako Adjoint de Securité- funkcja poniżej wykwalifikowanego policjanta, która może obejmować patrolowanie ulic, czynności administracyjne i zajmowanie się społeczeństwem.

Źródła poinformowały RTL, że po trzech latach nadzoru nic nie wskazywało na to, że rekrut był zaangażowany w działalność terrorystyczną, a DGSI usunęła go z listy obserwacyjnej.W piątek- 22 września, islamista oficjalnie został oficerem po szkoleniu w akademii policyjnej.
Źródło: newsbook.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!