Gospodarka Wiadomości

Francja i Niemcy wzywają do poddania ścisłej światowej kontroli rynek bitcoina

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przyłączając się do chóru regulatorów wzywających do tłumienia kryptowalut, francuscy i niemieccy ministrowie finansów stwierdzili, że „mogą one stanowić poważne ryzyko dla inwestorów”, a nawet zagrozić i długoterminowej stabilności finansowej.

W liście do ministrów finansów G20 – podpisanym przez francuskiego ministra finansów, Bruno Le Maire’a i jego tymczasowego niemieckiego odpowiednika Petera Altmaiera, a także szefów banków centralnych obu krajów – powiedzieli, że kryptowaluty mają obecnie „ograniczone” implikacje dla stabilności globalnych finansów.

– Biorąc pod uwagę szybki wzrost kapitalizacji tokenów i pojawienie się nowych instrumentów finansowych w oparciu o nie, powinny one być ściśle monitorowane – stwierdzili ministrowie.

Podkreślili, że kryptowaluty „są obecnie w dużej mierze błędnie oznaczone jako „waluty” w mediach i Internecie”, dodając, że „brak przejrzystości” co do charakteru tokenów „może tylko podsycać spekulacje”.

Wezwali także do większej ochrony inwestorów detalicznych spekulujących w kryptowaluty, mówiąc, że może mieć to szkodliwe konsekwencje dla niedoinformowanych inwestorów, którzy „nie rozumieją ryzyka, na jakie się narażają”.

/rt.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!