Europa Wiadomości

Francja: Burmistrz małego miasta zdecydował, że w szkolnych stołówkach nie będzie się podawało posiłków zgodnych z regułami halal

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Burmistrz francuskiego miasta Saint-Seurin  Marcel Berthomé postanowił, że w szkolnych stołówkach nie będzie już możliwości wybierania posiłku bez wieprzowiny, czyli zgodnego z islamskimi regułami żywieniowymi halal. Burmistrz argumentuje to zasadami równości wobec wszystkich i nie wyróżniania z powodu przekonań. Drugi powód to finanse:

– Miasto jest zadłużone i nie możemy sobie pozwolić, aby gotować dwie różne potrawy dziennie. Więc, jeśli nie jesteś szczęśliwy, nie jedz w szkole! – mówi burmistrz w wywiadzie dla “France Bleu”.

Ale decyzja ta spowodowała konsternację wśród muzułmańskich rodziców, którzy twierdzą że ich dzieci są dyskryminowane z powodu ich wiary. Jeden z nich mówi wspomnianej gazecie:

– Burmistrz podjął sam tę decyzję. My, jako rodzice, nie byliśmy konsultowani. Jestem muzułmaninem, tak, ale jestem też obywatelem. Płacimy podatki lokalne i płacimy za posiłki naszych dzieci w szkole. Decyzja nie powinna należeć do burmistrza. On po prostu mówi: Albo jecie, albo w…!

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!