Wiadomości

Francja: Atak nożownika na placu zabaw. Sprawcą Syryjczyk ubiegający się o azyl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We francuskim mieście Annecy doszło do ataku nożownika. Kilkoro dzieci zostało rannych, napastnik został aresztowany – podał minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin. Media ujawniają, że sprawcą jest Syryjczyk, który starał się o azyl.

Do ataku doszło w czwartek przed godziną 10 w parku w pobliżu miejskiego jeziora w Annecy. Policja poinformowała, że rannych zostało czworo dzieci w wieku około trzech lat oraz jedna osoba dorosła, z czego troje dzieci są w stanie krytycznym.

Wcześniej służby informowały, że poszkodowanych zostało ośmioro dzieci. Przedstawiciel lokalnych władz Antoine Armand napisał na Twitterze, że dzieci zostały zaatakowane na placu zabaw. Atak nazwał „odrażającym”.

Napastnik został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Sprawcą ataku jest 32-letni Syryjczyk Abdalmasih H., który starał się o azyl we Francji. Syryjczyk miał status uchodźcy w Szwecji – podała stacja BFM TV. Nie był wcześniej znany służbom wywiadowczym.

Na miejsce zdarzenia udaje się premier Elisabeth Borne. Francuski parlament uczcił ofiary zamachu minutą ciszy. Prezydent Emmanuel Macron określił atak jako „absolutne tchórzostwo”, dodając, że naród jest w szoku w związku z tragedią.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!