Polska Wiadomości

Forum Żydów Polskich przeciwko “Marszowi Równości”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal tysol.pl działacz Forum Żydów Polskich Paweł Jędrzejewski skomentował za pośrednictwem organizacji wydarzenia w Białymstoku. “Trzeba potępić przemoc i fizyczne ataki na uczestników ‘marszu równości’ w Białymstoku. (…) Natomiast osobnym tematem jest stwierdzenie faktu: toczy się wojna ideologiczna – czytamy.

Przede wszystkim trzeba potępić przemoc i fizyczne ataki na uczestników ‘marszu równości’ w Białymstoku.
To jest pierwsze _najważniejsze_.
Tu nie może być żadnych wątpliwości: nie można tolerować, usprawiedliwiać, czy racjonalizować przemocy. Koniec i kropka.
Natomiast osobnym tematem jest stwierdzenie faktu: toczy się wojna ideologiczna. I to jest drugie _najważniejsze_

– czytamy we wpisie opublikowanym na profilu Forum Żydów Polskich.

Z jednej strony – wielkie osiągnięcie cywilizacyjne judaizmu i chrześcijaństwa: rodzina opierająca się na małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny. Na małżeństwie, którego podstawą jest wyraźne rozróżnianie płci.
Z drugiej strony – dążenie do obalenia tego kulturowego wzorca, do zmiany definicji małżeństwa, do przetopienia w kulturowym tyglu dwu płci i odlania z nich wielu amalgamatowych, płynnych tworów w miejsce mężczyzn i kobiet. Czyli powrót do tego, co już było w czasach przed etycznym monoteizmem, w odległych czasach politeizmu: gdy nie podział wedle płci był istotny, ale wedle tego, kto penetruje, a kto jest penetrowanym.
Celem jest wielkie cofnięcie się w czasie. O epoki. Bo nie zapominajmy, że we wszystkich antycznych kulturach kobiety były potrzebne mężczyznom w gruncie rzeczy do posiadania potomstwa, ale męski seksualny (i uczuciowy) popęd realizował się w kontaktach z dziećmi, chłopcami, młodzieńcami. Tak było i w Grecji i w Rzymie, podobnie w cywilizacjach azjatyckich…

Co wy na to?

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!