Wiadomości

Flagi LGBT na masztach amerykańskich placówek dyplomatycznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sekretarz stanu USA Antony Blinken podpisał zarządzenie, które zatwierdza wywieszanie flag ruchu LGBT przez amerykańskie przedstawicielstwa dyplomatyczne – donosi portal kresy.pl.

Ambasady USA od dawna wywieszają flagi ruchu LGBT lecz do tej pory czyniły to nieoficjalnie. Flagi takie teoretycznie nie mogły być wywieszane na masztach, na których powiewała jednocześnie flaga państwowa. Zarządzenie takie wydał jeszcze szef dyplomacji w administracji Donalda Trumpa Mike Pompeo. Jak podał w piątek portal ABC News następca Pompeo postanowić zmienić zasady.

Jak powiedziało ABC News anonimowe źródło w amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken rozesłał do placówek dyplomatycznych USA na świecie „ogólne pisemne upoważnienie […] do umieszczenia flagi Pride na maszcie na zewnątrz na czas trwania sezonu 2021 Pride”. Przy czym rozmówca telewizji podkreślił, że to upoważnienie nie ma charakteru obligatoryjnego. To od konkretnego ambasadora będzie zależeć czy flaga zostanie wywieszona w przypadającym na czerwiec tak zwanym „miesiącu dumy LGBT”. Do tej pory wywieszenie jakichkolwiek symboli tego ruchu w miejscu innym niż oficjalny maszt wymagało zgody waszyngtońskiej centrali.

/kresy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!