Wiadomości

Flaga sowiecka w centrum Lisiczańska. Miasto jest w rękach rosyjskich?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wygląda na to, że w centrum Lisiczańska, ostatniego miasta w obwodzie ługańskim pozostającego pod kontrolą wojsk ukraińskich, są już Rosjanie. Do sieci trafił film, na którym widzimy wywieszanie przez zdobywców sowieckiej flagi.

Na ten moment nie wiemy, czy wojska ukraińskie całkowicie wycofały się z Lisiczańska, czy też utrzymują się jeszcze w jakiejś jego części. Raczej trudno mieć wątpliwości, że jeśli nie całe miasto, to co najmniej większa jego część znajduje się obecnie pod kontrolą sił rosyjskich, czego dowodem jest poniższy film.

Wcześniej pisaliśmy, iż Rosjanie, nacierają na miasto od południa i od wschodu. W ciężkich walkach ulicznych posuwali powoli, ale jednak naprzód. Równocześnie kontynuowali oni działania zmierzające do zamknięcia pierścienia okrążenia wokół miasta. W tych okolicznościach także ukraińscy komentatorzy uważali, iż konieczność wycofania się z Lisiczańska to tylko kwestia czasu. Od dłuższego czasu zresztą mówiło się o tym, że kolejna rubież obrony to linia – Sławiańsk – Kramatorsk.

Coraz cięższe położenie obrońców Lisiczańska /mapy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!