Świat Wiadomości

Firmie Apple przeszkadza Niedziela Wielkanocna…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Walka z podstawami cywilizacji chrześcijańskiej sięgnęła już sfery nowoczesnych technologii. Apple wycofał z kalendarza przeznaczonego na urządzenia z systemem operacyjnym iOS najważniejsze chrześcijańskie święto – Niedzielę Wielkanocną.

Można by powiedzieć, że przecież w swojej własnej korporacji właściciel może prowadzić taką politykę, jaką tylko chce – zastanawia tylko jeden fakt. Wycofując Niedzielę Wielkanocną, pozostawiono możliwość dodania do kalendarza świąt… chińskich, muzułmańskich a nawet  hebrajskich. Zmiany dotknęły najnowszej aktualizacji iOS’a.

Na adres firmy wpłynęło mnóstwo skarg i zażaleń w związku z wprowadzeniem nowego zarządzenia. Pracownicy działu informacji Apple nie ukrywają, że wycofanie chrześcijańskich świąt zostało wprowadzone intencjonalnie. Nie wiadomo na razie, w jaki sposób ustosunkuje się do całej sprawy kierownictwo Apple.

Po raz kolejny jesteśmy świadkami rugowania chrześcijańskiej tradycji ze społecznej świadomości. Kiedyś rewolucja francuska zmieniała nazwy świąt i dni tygodnia za pomocą terroru, podobnie sprawa miała się podczas puczu bolszewików.  W dzisiejszych czasach forsuje się zmiany na dużo większą skalę za pomocą nowoczesnych technologii.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!