Europa Wiadomości

Finlandia: Parlament odrzucił petycję obywateli o wstrzymanie legalizacji homomałżeństw! Od 1 marca będą one legalne!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

1 marca 2017 roku ma wejść w życie prawo umożliwiające homoseksualistom zawieranie małżeństw. Co za tym idzie – pary te będą mogły nie tylko mieć to samo nazwisko, ale i adoptować dzieci. Finlandia była ostatnim krajem nordyckim, który nie zezwalał parom homoseksualnym na branie ślubów. Do ostatniej chwili ze zmianą próbowały walczyć środowiska przeciwne małżeństwom homoseksualnym.

Stowarzyszeniu Prawdziwych Małżeństw udało się zebrać niezbędne 100 tysięcy podpisów pod petycją za tym, aby parlament na nowo rozważył wejście w życie ustawy. 17 lutego doszło do głosowania. Niestety, parlamentarzyści większością głosów(120 do 48) odrzucili petycję o powstrzymanie legalizacji małżeństw homoseksualnych.

Przeciwnicy małżeństw tej samej płci główny akcent kładli na adopcję par homoseksualnych, którą umożliwi zmiana prawa. W swojej petycji zwrócili uwagę, że dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje zarówno matki, jak i ojca.

Parlament w Finlandii podjął decyzję o zalegalizowaniu małżeństw homoseksualnych już w grudniu 2014 roku. W styczniu 2015 ustawę podpisał prezydent. Jednak zmiany wejdą w życie 1 marca 2017 roku. Przeciwnikom legalizacji udało się więc zebrać wymagane 100 tysięcy podpisów praktycznie w ostatniej chwili – na dwa tygodnie przed wprowadzeniem nowego prawa. Na nic się to jednak nie zdało. Po raz kolejny finlandzki parlament opowiedział się za dewiacją, a przeciwko rodzinie.

/dzienniknarodowy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!