Wiadomości

Fikcyjne faktury VAT, usługi których nie było – była prezes spółki zatrzymana przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Fikcyjne faktury VAT, usługi których nie było. W tle ponad dwa tysiące poszkodowanych osób, które łącznie straciły co najmniej 600 milionów złotych. Zatrzymanie byłej prezes zarządu spółki. Spółka ta zarządzała funduszami inwestycyjnymi.

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury CBA zatrzymali byłą prezes zarządu spółki, w ramach śledztwa prowadzonego przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej. Kierowana przez nią spółka zarządzała aktywami czterech funduszów inwestycyjnych. Zatrzymana stworzyła i zarządzała piramidą finansową w postaci czterech funduszów inwestycyjnych zamkniętych aktywów niepublicznych. Grupa przestępcza doprowadziła ponad 2000 osób korzystających z funduszów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości nie mniejszej niż 600 milionów złotych. Szkodę majątkową w funduszach oszacowano na co najmniej 90 milionów złotych.

Zatrzymana była prezes odpowiada za wystawienie poświadczających nieprawdę faktur VAT, których łączna wartość wyniosła ponad 400 tys. złotych. Faktury były wystawiane na rzekome usługi polegające na opracowaniu i interpretacji ustawy o ustroju rolnym oraz interpretacji ustawy o prawie pierwokupu gruntów leśnych. W rzeczywistości usługi nie były wykonane.

Do tego śledztwa już wcześniej zatrzymano 30 osób, z czego 7 zostało tymczasowo aresztowanych, łącznie zarzuty usłyszało 35 podejrzanych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!