Wiadomości

Fikcyjne faktury VAT na co najmniej 3 mln zł, CBA zatrzymało pięciu przedsiębiorców z Podkarpacia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przedsiębiorcy z Podkarpacia to kolejne osoby zatrzymane do sprawy dotyczącej wystawiania tzw. pustych faktur.

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmujących się przestępczością gospodarczą, w tym m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę – tzw. „pustych faktur”. Tym razem są to przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w okolicach Jarosławia i Przemyśla. Materiał dowodowy zebrany dotychczas w sprawie wskazuje, że suma nierzetelnych faktur VAT wynosi co najmniej 3 mln zł.

Ujawniony proceder polegał m.in. na utworzeniu łańcuszka powiązań pomiędzy podmiotami gospodarczymi pozornie świadczącymi sobie wzajemnie różnego rodzaju usługi, których w rzeczywistości nie wykonywali. Wystawione faktury dotyczyły głównie usług transportowych i doradztwa podatkowego.

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty. Tam również zostanie przekazany zgromadzony w trakcie czynności materiał dowodowy.

Są to kolejne zatrzymania w tej sprawie. Jak informowaliśmy w grudniu 2018 r. podkarpaccy agenci zatrzymali już pięć osób.

Postępowanie jest rozwojowe. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

/Wydział Komunikacji Społecznej CBA/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!