Wiadomości

Fidesz dalej będzie zawieszony w prawach członka EPP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zgromadzenie polityczne Europejskiej Partii Ludowej (EPP) zdecydowało, że węgierski Fidesz postanie w tej rodzinie politycznej. Ugrupowanie Viktora Orbana nadal ma być zawieszone – podały źródła w Brukseli.

Przewodniczący EPP Donald Tusk, który prowadził konsultacje w tej sprawie z ponad 30 liderami ugrupowań, mówił działaczom za zamkniętymi drzwiami podczas zgromadzenia politycznego w Brukseli, że nikt mu nie powiedział, że akceptuje działania Fideszu, ale niektórzy w EPP nadal mają nadzieję na pozytywną zmianę w Budapeszcie.

Przyznał przy tym – jak relacjonowały źródła – że są i tacy, którzy obawiają się ostrych podziałów w przypadku wykluczenia Fideszu lub stworzenia alternatywy przez Orbana z niektórymi politykami z EPP. W dniu, w którym liderzy chadecji spotykali się, by przypieczętować dalsze zawieszenie Fideszu, węgierski przywódca pojechał do Włoch na spotkanie prawicowych polityków z udziałem Matteo Salviniego z Ligi, Marion Marechal-Le Pen z francuskiego eurosceptycznego Zjednoczenia Narodowego, a także Ryszarda Legutko z PiS.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!