Wiadomości

Fatalne wyniki finansowe Agory, nie pomogła podwyżka cen popcornu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa Agora straciła w drugim kwartale 6,2 mln zł i jest to drugi kwartał z rzędu na minusie. Choć problemy występują już od 2012 roku, to od 2016 roku można mówić wręcz o załamaniu wyników. Pomimo wyprzedaży majątku i inwestycji w sieć kin, wyniki się nie poprawiają – donosi portal money.pl.

„Gdyby nie reklama zewnętrzna to strata Agory mogła być wyższa. To jedyny jej segment z rosnącymi zyskami. Niby poprawiło się w prasie dzięki podwyżce cen, ale nadal jej sprzedaż spada i ubywa reklam. Sytuacja jest tym trudniejsza, że największa nadzieja medialnej grupy, czyli kina, zamiast zarabiać, to tracą. Mimo podwyżki cen popcornu” – pisze money.pl.

Spadają zwłaszcza zyski koncernu w branży prasowej. W drugim kwartale przychody segmentu prasa wyniosły 52,2 mln zł i były o 4,6 proc. niższe rok do roku. Cena egzemplarzowa wzrosła, dzięki czemu przychody z samej sprzedaży Wyborczej i czasopism poszły w górę o 6 proc., ale reklamodawcy nie dopisali i przynieśli o 15 proc. mniej pieniędzy rok do roku, w tym w GW o 10 proc. mniej, a w czasopismach o aż 35 proc. mniej.

„Dziurę po prasowej porażce grupa próbuje zalepiać rozbudową sieci kin. Tyle, że te wciąż przynoszą straty” – zauważa money.pl.

/money.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!