Wiadomości

Fani nie chcą murzynki, ani azjatki w roli Ciri w serialu „Wiedźmin”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W mediach pojawiła się informacja, że twórcy serialu „Wiedźmin” przewidują do roli Ciri aktorkę mającą kolor skóry inny niż biały. Fani serialu protestują, zarzucając Netflixowi uleganie politycznej poprawności.

Kilka dni temu na stronie jednego z brytyjskich teatrów pojawiło się ogłoszenie o castingu do roli Ciri w serialu „Wiedźmin”. Jak czytamy na portalu telemagazyn.pl, w ogłoszeniu zaznaczono, że do roli Ciri poszukuje się aktorek z grupy BAME, czyli „Black, Asian, minor ethnicity”.

Dobrana według takich kryteriów aktorka znacząco odbiegałaby od książkowego oryginału. Fani serialu zarzucają Netflixowi polityczną poprawność i dyskryminację białych aktorek.

W związku ze sprawą zorganizowano internetową petycję, w której apeluje się do twórców serialu, by w wyborze serialowej Ciri kierowali się nie pochodzeniem etnicznym aktorki, a jej umiejętnościami aktorskimi. Petycję podpisało już ponad 27 tys. osób.

W książce Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin”, na której oparty ma być serial, Ciri miała jasną skórę, białe włosy i zielone oczy.

To nie pierwsza budząca kontrowersje tego typu decyzja Netflixa. W serialu „Troja: Upadek miasta” czarnoskórzy aktorzy grali postaci Zeusa i Achillesa.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!