Wiadomości

Fala morderstw w Londynie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najpierw młody człowiek został zasztyletowany w zachodnim Londynie, a niedługo potem 23-letni mężczyzna dostał postrzał klatki piersiowej w Perivale, w północno – zachodniej części miasta. Przez około godzinę ratownicy walczyli o jego życie, ale nie byli w stanie go uratować. Wszystko to działo się w nocy z 9 na 10 grudnia.

Świadkowie opisali to wydarzenie jako „przerażające”. To 40. ofiara śmiertelna nie mająca ukończonych 25 lat w Londynie – większość z nich zmarła w wyniku ran kłutych. Spośród nich 24 były nastolatkami, a 18 z nich zabito przy użyciu noża.

W całym kraju w stosunku do ubiegłego roku odnotowano 26% wzrost przestępczości z użyciem noża i ogromny wzrost liczby przestępstw z użyciem broni palnej – o 27%, przy czym aż o 53% wzrosła liczba przestępstw z użyciem broni długiej.

Fala przestępczość z użyciem noży wymyka się spod kontroli, szczególnie w stolicy. Dopóki nie znajdzie się więcej policjantów, dysponujących większymi zasobami, życie wielu młodych ludzi będzie zagrożone – pisze portal westmonster.com.

/westmonster.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!