Wiadomości

Facebook zablokował konto znanego działacza pro-life dra Bawera Aondo-Akka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Facebook zablokował profil dra Bawera Aondo-Akaa. Chodziło o wpis wyrażający poparcie dla działań ministra Przemysława Czarnka.

O sprawie poinformował mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris. Szef Fundacji zapewnił, że dr. Aondo-Akaa może liczyć na wsparcie prawne.

Usunięto profil dr. @B_Aondo z FB. Obrońca życia i działacz społeczny jest także pełnomocnikiem rektora ds. równego traktowania i niedyskryminacji na @CollegiumI. Instytut @OrdoIuris jest gotów udzielić wsparcia prawnego przeciwko aktów dyskryminacji ze strony FB.

– Mój profil został zablokowany na 30 dni. To symptomatyczne, że moje konto blokowane jest tak regularnie. Dzieje się to regularnie od listopada 2021 roku. Powodem jest krytyka ideologii gender z mojej strony. A tak naprawdę za krytykę homoseksualizmu – powiedział dr Aondo-Akaa w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

– Nie odnosiłem się do ludzi. Nie wspomniałem o nikim, o żadnej osobie czy grupie. Sama krytyka homoseksualizmu im wystarcza. Tym razem doszło też do blokady mojego prywatnego konta, a nie tylko publicznego profilu – dodał.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!